Sign In

Blog

Posledné články

Sex z pomsty

Sex z pomsty

Sex z pomsty je pojem, ktorý sa používa na označenie pohlavného styku alebo iných sexuálnych aktivít s niekým ako forma odplaty alebo pomsty voči predchádzajúcemu partnerovi. Často je motivovaný pocitom hnevu, ublíženia alebo zrady a môže byť použitý ako spôsob, ako si upevniť moc alebo kontrolu nad osobou, ktorej sa pomstil.

Neexistuje žiadny vedecký výskum, ktorý by sa konkrétne zaoberal témou sexu z pomsty, avšak niektoré štúdie naznačujú, že ľudia, ktorí sa venujú sexu z pomsty, môžu mať vyššiu pravdepodobnosť osobnostných vlastností, ako je impulzívnosť, agresivita a nedostatok empatie. Okrem toho ľudia, ktorým partner emocionálne ublížil alebo ich zradil, sa môžu častejšie venovať sexu z pomsty ako spôsobu, ako sa vyrovnať s pocitmi bolesti a hnevu.

Je dôležité poznamenať, že zapojenie sa do sexuálnej pomsty nie je zdravý ani produktívny spôsob riešenia problémov vo vzťahu alebo emocionálnej bolesti. Namiesto toho môže viesť k ďalšiemu emocionálnemu utrpeniu, problémom vo vzťahu a dokonca k právnym problémom, ak je sexuálna aktivita nekonsenzuálna.

Ak vo vzťahu bojujete s pocitmi hnevu alebo zrady, je vždy lepšie vyhľadať pomoc terapeuta alebo poradcu, než sa uchýliť k sexuálnej pomste. Dôležitá je aj jasná komunikácia s partnerom, aby ste pochopili situáciu a našli riešenie, ktoré pomôže vám obom.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *