Sign In

Blog

Posledné články

Nezáväzný sex v roku 2023

Nezáväzný sex v roku 2023

Nezáväzný sex, známy aj ako príležitostný sex alebo kultúra zoznamovania, označuje sexuálnu aktivitu, ktorá sa uskutočňuje bez očakávania záväzného vzťahu alebo citovej väzby. Zvyčajne sa mu venujú jednotlivci, ktorí nie sú vo vzájomnom romantickom vzťahu. Môže zahŕňať sex na jednu noc, dohody typu “priateľ s výhodami” a iné formy príležitostných sexuálnych stretnutí.

Nezáväzný sex praktizujú ľudia všetkých pohlaví a sexuálnych orientácií. Najčastejšie sa spája s mladými dospelými, konkrétne s osobami vo veku vysokoškolákov, hoci sa môže vyskytovať v ktoromkoľvek období života. Rozšírenosť nezáväzného sexu môže byť ovplyvnená viacerými faktormi, ako sú kultúrne postoje k sexualite a vzťahom, prístup k potenciálnym partnerom a individuálne motivácie na zapojenie sa do sexuálnej aktivity.

Existuje mnoho argumentov za a proti nezáväznému sexu, pričom názory sa značne líšia.
Kritici tvrdia, že môže viesť k negatívnym emocionálnym a fyzickým dôsledkom, ako je menšia spokojnosť vo vzťahu, zvýšené riziko pohlavne prenosných infekcií a neplánované tehotenstvo.
Niektorí ľudia však tvrdia, že môže jednotlivcom poskytnúť spôsob, ako bezpečne a na základe súhlasu preskúmať svoju sexualitu bez tlaku dlhodobého záväzku.

V konečnom dôsledku je dôležité, aby každá sexuálna aktivita bola konsenzuálna a rešpektujúca, čo znamená, že každý zúčastnený by si mal byť vedomý povahy stretnutia a mal by byť schopný slobodne a s nadšením s ním súhlasiť

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *